Drużyna Piątaka

Drużyna Piątaka, czyli wszyscy ci, którzy wsparli nasz projekt wyprawy niepełnosprawnych motocyklistów kwotą 5 złotych. Dlaczego akurat 5 złotych i dlaczego o innych nie piszemy? 5 złotych ma moc, jaką nie mają inne nominały bo jest monetą, którą można wrzucić do skarbonki bez szkody dla budżetu. Ale te 5 złotych wrzucone ileś razy rośnie w siłę, jaką ma pieniądz poważniejszy typu 100 czy 200 złotych. Kropla do kropli, czy chyba ziarnko do ziarnka, tak to było.

Logo 5zł 2

Rozmawiam z wieloma ludźmi na temat wyprawy. Między innymi o tym, że potrzebujemy kasę, bo to nie jest normalny wypad na motocyklach, na który odkłada się powiedzmy przez rok. Czy też w moim przypadku, kiedy już byłem gotowy na Route 66- 2 lata. Tutaj nie ma szansy odłożyć nawet przez 100 lat, ponieważ dochody członków Kulawej Drużyny to 600zł miesięcznie na głowę. Tyle wynosi renta inwalidzka w Polsce. Moi Przyjaciele, choć kulawi ciałem są bogaci duchem i to powoduje, że nie poddali się, po tym co przeszli. O tym już pisałem w poprzednich Epizodach, więc tutaj skupimy się na tym, jak im pomóc w realizacji planów, nie rujnując przy tym planów własnych. Pomyślałem więc, że te 5 złotych, którym można wesprzeć projekt będzie takim właśnie rozwiązaniem. Niech to będzie „symboliczne” 5 złotych, jak to powiedział jeden ze znajomych, ale dla nas będzie to jak najbardziej realna pomoc.

Logo 5zł 2

Dlaczego nie piszemy o innych? Właśnie dlatego, że nie mamy jak inaczej podziękować naszym piątkowiczom, jak tutaj, na ich stronie, stronie Drużyny Piątaka, między stronami Kulawej Drużyny. Wpisując ich dane, ksywki, nicki, co kto będzie chciał. Co prawda, jeśli dostaniemy milion piątek, to nie wyjdę stąd nigdy, ale to nie jest teraz najważniejsze. Ważne jest, że każde 5 złotych, czyli jeden kul (dla wpłacających zza granicy one cool), przybliża nas do celu. I to wszystko.

wszystko za 5plnzłotych

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: